Vepřovka
Domácí vepřovou konzervu - vepřovku uvaříte v konvektomatu jednoduše. Příprava je rychlá, vaření je dlouhé, chuť domácí vepřovky je skvělá. Pojďme na to podle tohoto receptu na domácí vepřovou konzervu z konvektomatu.
Na domácí vepřovku budete potřebovat
1,5 kg vepřového bůčku
1,5 kg vepřového plecka nebo kýty
250 g sádla - kdo má rád libovější vepřovku, ubere množství sádla. Pokud budete mazat vepřovou konzervu na chleba, je lepší, když je vepřovka masnější.
lžičku kmínu
46 g soli
20 g pragandy - rychlosoli - pokud nechcete používat konzervanty, dejte klasickou sůl, maso ale nebude růžové, bude mít šedou barvu
půl lžičky sladké, nejlépe maďarské papriky
1 lžička sušeného česneku
2 lžičky sušeného hovězího vývaru
Maso na vepřovku bez kůže a chrupavek nakrájíme na kousky a promícháme s kořením.
Sádlo rozpustíme ve větším hrnci, přidáme okořeněné maso a pro mícháme. Tuto směs na vepřovku trochu zahřejeme a plníme do připravených sklenic. Sklenice naplníme centimetr pod okrajem a hranu sklenice očistíme papírovým ubrouskem. Vepřovky dobře uzavřeme, vložíme do konvektomatu a vaříme.
Doba vaření vepřové konzervy v konvektomatu
12 hod. při 73 °C a 50 % vlhkosti
Po ukončení vaření vytáhneme vepřovky z konvektomatu, necháme vychladnout a uložíme na temné a chladné místo.
Domácí vepřová konzerva je skvělá na chleba nebo do pomazánky. Nejlépe chutná s naší domácí sterilovanou okurkou nebo se sezónním kvašákem. Skvělé a rychlé je také rizoto z vepřové konzervy nebo vepřovka s bramborem.
Přípravu vepřovek v konvektomatu můžete kombinovat třeba s vařením bůčku metodou sous vide, který vyžaduje podobnou teplotu zpracování. Společnou přípravou lépe využijeme konvektomat a ušetříme energii.
Přidat komentář
Přehled komentářů