Sušení hub v konvektomatu

Konvektomat můžeme využít také na sušení hub, které následně v zimním období využijeme do polévek nebo do šťávy pod maso.

Klasicky se houby v minulosti sušily někde na teplém a suchém místě, třeba na kachlových kamnech, které v současnosti nahradily sušičky ovoce a teplovzdušné trouby. V domácnostech nastává problém s umístěním, skladováním a údržbou všech kuchyňských spotřebičů. Problém můžete vyřešit zakoupením jednoho zařízení a tím je malý konvektomat ve velikosti teplovzdušné trouby, který vaří, peče, suší, zavařuje...

Sušení hub v konvektomatu je jednoduché. Na sušení vybereme zdravé, pevné, nepřerostlé houby. Vynecháme na sušení nevhodné houby, jako jsou třeba hojně rostoucí klouzky. Houby ošistíme, podélně nakrájíme na cca 3 mm silné plátky, rozložíme na síta a vložíme do konvektomatu. 
 

Houby připravené k sušení v konvektomatu

Do malého konvektomatu vám pohodlně vejdou 3 síta na sušení hub.

Rozložení hub na síta urychluje sušení. V případě, že potřebujete usušit větší množství hub, můžete houby rozložit na plechy, kterých do malého konvektomatu vejde šest. Sušení hub je pak pomalejší a během sušení je vhodné houby obrátit.
 

Houby sušené v konvektomatu

Usušené houby

Správně usušené houby při manipulaci chrastí, tenčí plátky se lámou. Usušené houby nesmí být ohebné, gumové. Vzhledem k tomu, že čerstvé houby obsahují cca 90% vody, jejich objem se po usušení značně zmenší.
 

Sušené houby

Ze tří sít čerstvých hub po usušení zbude jedna sedmičková sklenice.

Nastavení konvektomatu na sušení hub:

4 hod. 30°C  - aby se houby na počátku sušení nezapařily
5 hod. 45°C
2 hod. 50°C 

Mód suchý vzduch, po celou dobu necháme otevřenou odvětrávací klapku.

Spotřeba energie při sušení hub v malém konvektomatu je cca 2,2 kWh.

Sušení hub v horkovzdušné troubě:

Teploty pro sušení hub v horkovzdušné troubě jsou obdobné, Dvířka trouby při sušení musí být pootevřená, aby mohla odcházet vlhkost s hub.  

Fotky ze sušení hub

 

 

Napište svoji zkušenost při vaření tohoto pokrmu.

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.