Sušení bylin a koření v konvektomatu

Dalším z možných využití konvektomatu je sušení bylin a koření suchým teplem s přesně nastavitelnou teplotou a dobou sušení.

Většina bylinkářů suší byliny přirozeným způsobem venku na chráněném místě na čerstvém vzduchu nebo zavěšené někde na půdě. Toto sušení je sice fajn, ale když trefí vlhké počasí a není moc teplo, může být se sušením bylinek a koření problém.

Pak přichází na řadu sušení bylin a koření umělým teplem v různých sušičkách a troubách. Pokud máte k dispozici konvektomat, máte vystaráno.

Na konvektomatu stačí rozložit byliny do tenkých vrstev na síta, nastavit potřebnou teplotu podle druhu bylin a koření (když dáte 45°C pravděpodobně nic nezkazíte), 0% vlhkost a otevřít odvětrávací klapku a můžete sušit.
 

Sušení bylin v konvektomatu

Byliny jsou dostatečně prosušené když šustí mezi prsty a lámou se. Vždy je třeba zkontrolovat, zda jsou dostatečně vysušené i tlusté části rostlin a stonky.

Při sušení bylin v konvektomatu může proudící vzduch rozfoukat již proschlé byliny. Aby jsme tomu alespoň částečně zabránili, můžeme byliny na sítě překrýt druhým sítem.

 

 

 

Sdílejte domácí recepty s přáteli.

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.