Grilované kuře, kuřecí čtvrtky v konvektomatu

Kuře očistíme od zbytků peří, omyjeme a osušíme. Přebytečnou kůži a konečky křídel odstraníme, protože na nich stejně není žádné maso a jen by se zbytečně připalovaly.

Kuře napícháme injekční stříkačkou slanou vodou (1 dcl vody+ 2 lžičky soli), posypeme jej vevnitř i na povrchu oblíbeným grilovacím kořením, nebo jen kmínem. Pokud koření neobsahuje sůl, tak kuře ještě vevnitř i na povrchu osolíme, dovnitř vložíme kousek másla a zelenou listovou petržel.

Kuře položíme na hlubší plech na záda a vložíme do konvektomatu.

Konvektomat nastavíme:

1. krok - 45 minut s předehřevem na 130°C a 50% vlhkosti
2. krok - 23 minut 215°C + ventilátor na odvětrávání přebytečné páry

Během grilování v posledním kroku občas potřít výpekem, případně dolít na plech trochu vody, pokud by se výpek připaloval.

Tímto postupem se kuře a v prvním kroku v konvektomatu předvaří a nasledně ogriluje, tak že není v konečném výsledku vysušené.

Grilované kuře podáváme s pečivem nebo vařeným bramborem, doplněná sterilovanou okurkou, případně nějakou studenou omáčkou.

Předgrilované kuře k dodělání na ohni

Je vhodné jako rychlé občerstvení na párty, které si připravíte předem tak, že poslední krok vynecháme nebo zkrátíme na 5 minut a před podáváním jen dogrilujeme na ohni, čímž kuře pochytí typickou vůni ohně.

 

 

Napište svoji zkušenost při vaření tohoto pokrmu.

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Iný postup

  31. 5. 2021 13:59:58 | Majo Vedeš

  My sme to robili opačne. Najprv 230 °C 10 minút, aby sa kurča zatiahlo a opiekla sa koža. Potom 160 °C asi 45 minut, ale presne si nepamätám. Jedna fáza bola s parou, druhá bez, ale presne neviem ktorá. Kurča bolo tiež šťavnaté a chrumkavé. Nedávali sme nič iné, len soľ a mletú červenú papriku. Boli to chutné kurence. Doma ich tak pripraviť neviem v obyčajnej rúre.

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Iný postup

   31. 5. 2021 14:07:25 | Majo Vedeš

   PS: Nenapichavali sme ich slanou vodou, nepolievali vypekom, ani nič podobné.

   Odpovědět

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting